KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15539363
nr 1553 9363
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Träsnitt, Komposition. Signerad. Bildmått: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 58x71 cm
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:16:27
30/7 12:31:57
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson